Prodejna otevřena PO-PÁ 8-17 hod, e-shop NONSTOP :)

Odborné zapojení pračky

2 hodnocení
690 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
17.7.2024

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jak zapojíme pračku ?

 

1. Základem je umístění ve zcela rovné poloze

Zkontrolujeme zda pračka stojí skutečně rovně a popř. ji pomocí šroubovacích nožiček vyrovnáme. 

2. Odblokujeme pojistné šrouby

Pračky jsou vždy chráněny proti poškození bubnu během manipulace a převozu. Řiďte se proto návodem konkrétního modelu, ve kterém je umístění pojistky zvýrazněno.

3. Napojíme pračku na přívod vody

Napouštěcí hadice pro přívod vody je zpravidla součástí balení. Stačí tedy jeden konec přišroubovat k přívodu vody a druhý upevnit k zadní straně pračky. Zkontrolujte, aby nikde neodkapávala voda!

4. Připojíme k odtokovému potrubí

Odtok vody z pračky můžete vyřešit několika způsoby. Jedním, ale ne zrovna praktickým řešením je zavěšení odtokové hadice přes okraj vany či umyvadla. Tento způsob je nejen neestetický, ale z hlediska nebezpečí vytopení bytu nejrizikovější. Často se stává, že se hadice „vysmekne“ a neštěstí je na světě.

Druhým řešením je dokoupení k sifonu vany nebo umyvadla součástky ve tvaru T, ke které pak můžete napojit i odtokovou hadici vaší pračky.

A konečně třetím a nejlepším způsobem je napojení přímo na odtokové potrubí. Už při výstavbě nebo rekonstrukci vaší koupelny či technické místnosti myslete na to, že správně by se odtokové potrubí mělo nacházet ve výšce přibližně 60-100 cm a průměr by měl činit alespoň 4 cm. Odtokovou hadici pračky pak jen jednoduše napojíme na potrubí a je to.

5. Zapojíme pračku do elektrické zásuvky

Pro pračku si vyhraňte samostatnou zásuvku, rozhodně nedoporučujeme používat prodlužku ani rozdvojku.

6. Vyzkoušíme těsnosti a všech spojů

 

×